Strona główna Postać Historia Biodevas Laboratoires

Historia Biodevas Laboratoires

Założenie Biodevas Laboratoires

Jean-Louis i François BLUA łączą siły i zakładają Biodevas Laboratoires

Żywienie – Zdrowie Zwierząt

Opracowanie linii produktów Przeżuwacze i Drób

Pierwszy eksport

do Europy i do krajów Maghrebu

Żywienie – Zdrowie Roślin

Opracowanie linii produktów Warzywnictwo – Pierwsze testy

Certyfikat ISO 22000

Biodevas pierwszym zakładem przemysłowym z certyfikatem ISO 22000 (bezpieczeństwo żywności) przyznanym dla obu dziedzin działalności

Otworzenie nowego zakładu Biodevas

przez Ministra Rolnictwa

Certyfikat GMP+

Biodevas uzyskuje certyfikat GMP+, który gwarantuje bezpieczeństwo żywności dla zwierząt na każdym etapie produkcji

Rozbudowa powierzchni przemysłowej

celem uzyskania powierzchni 2500 m²

AZJA / USA

Pierwszy eksport do Stanów Zjednoczonych, Korei Południowej i do Tajlandii

Firma rodzinna

Od momentu założenia, firma Biodevas Laboratoires wspiera inicjatywę One Health wychodząc naprzeciw oczekiwaniom sektora produkcji zwierzęcej i roślinnej.

Firma Biodevas Laboratoires mieszcząca się na zachodzie Francji, w regionie Pays-de-la-Loire, to firma rodzinna. W miejscu jej siedziby znajduje się również ośrodek badawczo-rozwojowy i linia produkcyjna.

Jean-Louis BLUA

Jean-Louis Blua, doktor farmacji, zajmuje się opracowywaniem rozwiązań Biodevas. Bazując na ponad 30-letnim doświadczeniu związanym z problematyką stresu oksydacyjnego, służy on swoją wiedzą techniczną przyczyniając się do poprawy jakości i do wprowadzania innowacji.

François BLUA

François Blua, absolwent EDHEC, od początku swojej kariery chciał prowadzić działalność przedsiębiorczą, która posiada misje. Będąc odpowiedzialnym za rozwój i za strategię firmy Biodevas przyczynia się on wraz z całym swoim zespołem do rozwoju firmy Biodevas.

Biodevas laboratoires bâtiment

Spełniamy oczekiwania rynku dzięki posiadanemu doświadczeniu

W ramach strategii badawczo-rozwojowej firmy Biodevas Laboratoires jej eksperci techniczni zawsze interesują się bieżącymi problemami zgłaszanymi przez producentów. Ich priorytetem jest oferowanie rozwiązań najlepiej dostosowanych do wymagań techniczno-ekonomicznych poszczególnych sektorów. Równolegle prowadzimy stały monitoring w terenie, dzięki czemu możemy zapewnić wsparcie naszym partnerom z sektora żywiania i zdrowia zwierząt oraz wszystkim producentom roślin - poprzez odpowiednie doradztwo techniczne dostosowane do danego gatunku czy do danej uprawy.