Rolnicy, którzy opowiadają o swoich gospodarstwach dokonali wyboru: produkować inaczej

Rolnicy jako szefowie swoich firm starając się sprostać potrzebom i oczekiwaniom klientów, decydują się na pracę z wydajnymi i naturalnymi produktami. Uzyskują zwiększenie produkcji przy znacznym ograniczeniu wykorzystania produktów fitosanitarnych i antybiotyków.
Nowocześni rolnicy, czy to hodowcy, ogrodnicy, sadownicy czy winiarze; producenci ekologiczni czy konwencjonalni, postanowili opowiedzieć w jaki sposób korzystają z innowacyjnej francuskiej technologii, by chronić uprawy, a jednocześnie poprawiać ich rentowność.

zwierzęta

Relacja hodowcy kur niosek

témoignage vidéo d'un éleveur de volailles de chair
Hodowca drobiu z Ille-et-Vilaine, stosuje preparaty u swoich kur niosek. Zapraszamy do obejrzenia relacji: “Jest mniej problemów z motoryką i partia jest dużo bardziej wyrównana (…) Stosujemy naturalne produkty (…) Jest mało jest kur niehandlowych.”

Relacja hodowcy krów

témoignage vidéo d'un éleveur de vaches laitières et allaitantes
Hodowca bydła z Manche, stosuje preparaty u swoich krów mlecznych. Zapraszamy do obejrzenia relacji: “W związku z problemami dermatologicznymi występującymi dość często (…) Produkt, który nam zaprezentowano to Pietix (…) To było naprawdę spektakularne. (…) Miałem w przybliżeniu co drugą krowę chorą a teraz jest poniżej 20%.”

Relacja hodowcy kur niosek z wolnego wybiegu

témoignage vidéo d'une éleveuse de poules pondeuses
Hodowca drobiu z Sarthe, stosuje preparaty u swoich brojlerów. Zapraszamy do obejrzenia relacji: “Rośliny, coś w całości, nie wiem, dlaczego, ale to coś co działa. (…) To jest coś co mnie przekonuje, w porównaniu do leczenia standardowego.”

Rośliny

Relacja producenta warzyw w konwencji

témoignage vidéo d'un maraîcher
Producent konwencjonalny z Alpes-de-Haute-Provence, specjalizujący się w produkcji warzyw, stosuje preparaty w sałacie. Zapraszamy do obejrzenia relacji: “Pracuję ze zdrowymi produktami, dopuszczonymi do ekologii (…) nie ma żadnego okresu karencji przed zbiorem.”

Relacja sadownika / producenta warzyw w konwencji

témoignage vidéo d'un arboriculteur
Producent konwencjonalny z Bouches-du-Rhône, specjalizujący się w produkcji warzyw i owoców, stosuje preparaty w selerach, brzoskwiniach i porach. Zapraszamy do obejrzenia relacji: “W takiej sytuacji, kiedy produkt jest dobry a doradcy są kompetentni, to musi być coraz lepiej (…) W 2 lata podnieśliśmy przychody.”

Relacja producenta warzyw ekologicznych

témoignage vidéo d'un maraîcher
Producent ekologiczny z Bouches-du-Rhône, specjalizujący się w produkcji warzyw, stosuje preparaty w pomidorach, sałacie i groszku cukrowym. Zapraszamy do obejrzenia relacji: “Bez tych produktów zbiór byłby dużo krótszy i o słabszej jakości. (…) Zebraliśmy 30% więcej groszku dzięki produktom Biodevas Laboratoires.”

Relacja spółdzielni rolniczej

témoignage vidéo d'une coopérative
Spółdzielnia rolnicza z Var poleca stosowanie preparatów swoim członkom. Zapraszamy do obejrzenia relacji: “Przetestowaliśmy Biodevas, wierzę, że w tej chwili robimy coś niezwykłego (…) Uzyskaliśmy wspaniałe wyniki na truskawkach.”

Relacja producenta warzyw ekologicznych

témoignage vidéo d'un maraîcher
Producent ekologiczny z Manche, specjalizujący się w produkcji warzyw, stosuje preparaty w porach, ziemniakach i cebuli. Zapraszamy do obejrzenia relacji: “Używam Activstart by podnieść witalność roślin, Fungę dla wzmocnienia systemu odpornościowego(…) Są to produkty łatwo rozpuszczalne w opryskiwaczu (…) Dzięki temu poprawiłem również mój plon handlowy. Procent odrzutów jest dużo niższy (…) Nawet z moimi 20 latami doświadczenia, mamy zawsze coś do nauki i do poprawy.”

Relacja producenta warzyw w konwencji

témoignage vidéo d'un maraîcher
Producent konwencjonalny z Bouches-du-Rhône, specjalizujący się w produkcji warzyw, stosuje preparaty w melonach. Zapraszamy do obejrzenia relacji: “Aby poprawić kwitnienie melonów stosujemy produkt, który nazywa się Pepomix (…) pszczoły mało się ruszają, gdy jest chłodno i preparat poprawia zapylanie. (…) Mamy wyższy tonaż dzięki Biodevas Laboratoires. To są dobre produkty.”

Relacja producenta winorośli ekologicznych

témoignage vidéo d'une viticultrice bio
Producent ekologiczny winorośli z Var, stosuje preparaty w swojej winnicy. Zapraszamy do obejrzenia relacji: “Byłem zszokowany od kiedy pojawiły się pierwsze pędy. (…) Im bardziej pomagamy winorośli się bronić naturalnie, tym mamy mniej chorób i roślina jest odporniejsza.”

Relacja producenta warzyw w konwencji

témoignage vidéo d'un maraîcher
Producent konwencjonalny z Loire Atlantique, specjalizujący się w produkcji warzyw, stosuje preparaty w roszponce, konwaliach i na rozsadach. Zapraszamy do obejrzenia relacji: “To są dobre produkty (…) oraz skuteczni inżynierowie i technicy, którzy są bardzo uważni na potrzeby rolników. Od kiedy zrobiliśmy doświadczenia, widzieliśmy różnicę w plonie w stosunku do kontroli, nawet do 20%. To naprawdę produkty z przyszłości, które można stosować w uprawie ekologicznie intensywnej.”

Relacja producenta warzyw ekologicznych

témoignage vidéo d'un maraîcher
Producent ekologiczny z Loire Atlantique, specjalizujący się w produkcji warzyw, stosuje preparaty w swoich uprawach. Zapraszamy do obejrzenia relacji: “Udało mam się ustalić program odpowiadający moim potrzebom, zwłaszcza moim uprawom (…) Tylko dlatego, że jesteśmy w ekologii to rośliny nie rosną same i mamy wszystko pozostawić naturze (…) Jeśli weźmiemy pod uwagę plon z ostatnich 5 lat zanim zaczęliśmy używać produktów Biodevas i z 5 lat, kiedy ich używamy – nasz średni plon wyraźnie wzrósł.”

Relacja sadownika - ekologia i konwencja

témoignage vidéo d'un arboriculteur
Producent konwencjonalny i ekologiczny z Sarthe, specjalizujący się w produkcji owoców, stosuje preparaty na jabłoniach. Zapraszamy do obejrzenia relacji: “Biodevas proponuje naturalne produkty, które zapewniają komfort roślinie (…) W sadzie ekologicznym, zastosowaliśmy 100% produktów Biodevas. W części konwencjonalnej idziemy krok za krokiem, aby ograniczyć stosowanie środków chemicznych (…) Zaletą produktów Biodevas jest to, że można je stosować w ekologii, nie mamy żadnych pozostałości ani dla konsumentów, ani dla użytkowników.”

Relacja producenta warzyw ekologicznych

témoignage vidéo d'un maraîcher bio

Un agriculteur biologique du Loir et Cher, spécialisé dans le maraîchage, utilise des biostimulants sur ses poireaux, pommes de terre et oignons. Découvrez son témoignage: “J’utilise l’Activstart pour travailler sur la vitalité des plantes, du Funga pour le renforcement du système immunitaire […] Ce sont des produits qui se diluent facilement dans le pulvérisateur […] J’ai augmenté mon rendement commercial. J’ai un taux de déchets qui a baissé. […]Même avec 20 ans d’expérience on a toujours des choses à apprendre et à améliorer.”

Relacja producenta winorośli konwencjonalych

témoignage vidéo d'un viticulteur

Producent konwencjonalny winorośli z Bas-Rhin, stosuje preparaty w swojej winnicy. Zapraszamy do obejrzenia relacji: “Produkty Biodevas bardzo nam pomagają, nawet jeśli jesteśmy w konwencji. Zwłaszcza dla zmniejszenia stresu wodnego przy dużych opadach. (…) W tym roku nie mieliśmy wcale zgniłych winogron (…) Mamy lepszą jakość i wyższy tonaż.
Udaje mam się uzyskać całkiem wysoki plon.”

Relacja producenta winorośli konwencjonalych

témoignage vidéo d'un viticulteur
Producent konwencjonalny winorośli z Loire-Atlantique, stosuje preparaty w swojej winnicy. Zapraszamy do obejrzenia relacji: “(…) uważamy na to co stosujemy i jak stosujemy środki i produkty fito-farmaceutyczne (…) Testowaliśmy Sekurę na 4 zagonach (…) porównanie było pozytywne, jeśli chodzi o zmniejszenie występowania szarej pleśni.”